Kunigaikštis Simonas Karolis Oginskis (apie 1620–1699, Levo Samuelio sūnus)
Kunigaikštis Simonas Karolis Oginskis (apie 1620–1699, Levo Samuelio sūnus) – Vitebsko pakamaris, Mstislavo vaivada, Lietuvos ginklininkas. 1639 m. kartu su broliu Jonu Jackumi įstojo į Krokuvos universitetą. Vėliau, 1641 m., Simonas Karolis pradėjo studijuoti Franekerio universitete Olandijoje. Ten išleido prancūziško etiketo taisyklių vadovėlio vertimą į lotynų kalbą. Gyvendamas Franekeryje vedė burmistro dukrą T. Staakman, kuri netrukus po vyro grįžimo į gimtinę jį paliko ir kartu su dukra Sofija grįžo namo. Taigi gali būti, kad Olandijoje gyvena Simono Karolio dukros Sofijos palikuonys (ši Olandijos Oginskių linija dar laukia savo tyrinėtojo).
1655 m. Vilniuje Simonas Karolis kartu su tėvu prisiekė pavaldinystę Rusijai, tačiau 1660 m. jis, LDK kariuomenės poručikas, jau kovojo prieš Maskvos carą. Valdė Vievį, o Vitebsko žemėje – Lioznos ir Rudnios dvarus (Mikuliną paveldėjo jo brolis Jonas). 1672 m. S. K. Oginskis Vilniuje buvo Šventos Dvasios brolijos seniūnas, tačiau apie 1680 m. jis, kaip ir didžioji dalis jo giminaičių, perėjo į katalikybę.
1654–1667 m. karo metais Rusijos kariuomenė užėmė Vitebską, 1664 m. buvo padarytas miesto „Brėžinys“ (pasiųstas patvirtinti į Maskvą carui Aleksejui Michailovičiui). „Brėžinyje“ yra pavaizduotas ir vaivados namas, kuriame gyveno Simonas Karolis.
Nepaisant perėjimo į katalikybę (iki to laiko visa Oginskių giminė buvo stačiatikiai), Simonas Karolis savo lėšomis rėmė Vitebske buvusį Šv. Marko stačiatikių vienuolyną. Po 1690 m. gaisro jis atnaujino vienuolių celes ir pastatė medinį Švenčiausiosios Trejybės soborą, ant kurio durų buvo išskaptuotas Oginskių herbas „Oginiec“. Ši bažnyčia buvo sunaikinta XX a. 3 dešimtmetyje.
Vitebsko pakamaris buvo vedęs tris kartus. Iš santuokos su antrąja žmona Teodora Korsakaite turėjo sūnus Boguslavą, Marcijoną Mykolą, Ježį ir dukras Kristiną bei Eleonorą. Iš paskutiniosios savo santuokos (žmona Teresė Vainiūtė) – sūnų Aleksandrą. Simonas Karolis Oginskis mirė 1699 m. ir buvo palaidotas Vilniuje, savo funduotoje Šv. Teresės bažnyčioje – prie basųjų karmelitų vienuolyno.